Péče o kámen - ochrana<< předchozí      další >>

HMK S 31 - Silanová impregnace

mS31

HMK S 31 je impregnační přípravek na bázi silan-siloxanu, určený pro okamžité použití, díky své velmi nízké molekulové velikosti proniká velmi hluboko do podkladu a pevně se chemicky spojí s minerálním podkladem. Venku vydrží, za předpokladu dostatečně hlubokého proniknutí do povrchu a odborné aplikace, cca. 5 až 10 let. Přípravek HMK S 31 je vhodný pro vnitřní a venkovní použití (např. venkovní kamennou dlažbu a venkovní kamenné obklady).
Přípravek HMK S 31 působí odpudivě vůči vodě a nečistotám. Prodyšnost a propustnost vodních par není snížena vůbec nebo pouze málo. Riziko znečištění ploch je potom podstatně nižší. Barevný odstín kamene se nezmění vůbec nebo pouze nevýznamně. Přípravek HMK S 31 je světlostálý a odolný proti povětrnostním vlivům a žloutnutí.
Přípravek HMK S 31 je vhodný pro hydrofobní impregnaci všech savých přírodních a umělých kamenů, žuly, pískovce, zvonivek, cementu, betonu, cihlových zdí, vápence apod. Je ho možno používat i pro impregnaci vysoce alkalických a vlhkých povrchů. 

Technický list o přípravku a tisková verze v PDF zde.

 
 << předchozí      další >>