Péče o kámen - ochrana<< předchozí      další >>

HMK S 34N - Ochrana proti skvrnám -extra-

mS34N

HMK S 34N je speciální impregnační přípravek na bázi silikonu. Na rozdíl od obvyklých silikonových impregnačních prostředků, které mají pouze hydrofobní účinek má HMK S 34N navíc účinky oleofobní (odpuzuje olej, barvu a mastnotu). Proto je HMK S 34N vhodný rovněž pro ochranu proti grafiti. Difuze par kamene není omezena vůbec nebo pouze nepodstatně.
Přípravek HMK S 34N snižuje pronikání nečistoty, vlhkosti, barvy, oleje a mastnoty. Má protikluzný účinek a zabraňuje vzniku skvrn. To umožňuje velmi jednoduché čištění např. pomocí přípravku HMK P 24 Mýdlo na kámen -pro běžnou údržbu-. Odstraňování grafiti nápisů může usnadnit použití čisticích přípravků obsahujících rozpouštědla jako je např. HMK R 54 Rozpouštědlo nečistot a HMK R 52 Odstraňovač oleje a vosku.
Přípravek HMK S 34N je světlostálý a odolný proti povětrnostním vlivům a žloutnutí, je vhodný pro vnitřní i venkovní použití pro všechny dobře savé přírodní a umělé kameny jako je např. leštěný, broušený nebo pískem tryskaný mramor, vápenec, travertin, solnhofenský vápenec, pískovec, křemenec, umělý kámen, teraco, broušená, opalovaná nebo písek tryskaná žula a cihlové, cotto apod. obklady. 

Technický list o přípravku a tisková verze v PDF zde.

 
 << předchozí      další >>