Čištění kamene


r52HMK R 52 - Odstraňovač oleje a vosku
HMK R 52 je speciální aktivní čisticí pasta. Odstraňuje olejové, voskové a tukové skvrny z povrchů přírodních a umělých kamenů, neglazované keramiky, kabřince, betonu. HMK R 52 odstraňuje také povrchová znečištění z přírodních kamenů způsobené zbytky změkčovadel (např. vlivem použití nevhodných pružných spárovacích tmelů). Čisticí efekt pasty působí cca 2 cm do hloubky.
 
r54HMK R 54 - Rozpouštědlo nečistot
HMK R 54 je speciální čisticí přípravek s rozpouštědly k okamžitému použití. Vyvážená kombinace účinných složek odstraňuje staré nátěry, ošetřujicí a voskové filmy, asfalt, tuky a oleje ze všech povrchů i leštěných přírodních a umělých kamenů, cotta, kabřince a cihelných výrobků. Při použití HMK R 54 se nečistoty a vrstvy starých nátěrů stanou vodou rozpustné.
 
r55HMK R 55 - Základní čistič -bez kyselin-
HMK R 55 je speciální čisticí přípravek (koncentrát). Odstraňuje z povrchů přírodních i umělých kamenů stavební znečištění, disperzní barvy, samolešticí vrstvy, zbytky starých prostředků pro údržbu, oleje, tuky, lehký cementový závoj v interiérech i exteriérech. Nepoškozuje leštěné povrchy.
 
r60HMK R 60 - Čistič skvrn organického původu
HMK R 60 je speciální čisticí přípravek na menší plochy k okamžitému použití s dlouhodobým účinkem a snadnou manipulací. Rychle a efektivně uvolní a odstraní znečištění, mechy, houby, plísně z přírodních a umělých kamenů a jiných dlažeb a obkladů v interiérech i exteriérech. Nenaruší leštěné povrchy. Odstraní organická zbarvení od kávy, kolových nápojů, červeného vína, květin, ovoce, listí a kyseliny tříslové.
 
r62kHMK R 62K - Odstraňovač zelených výkvětů
HMK R 62K je speciální čisticí přípravek bez chloru a kyselin (koncentrát). Uvolňuje a odstraňuje bez námahy silné zelené výkvěty a řasy z chodníků, zdí, schodů, teras, soklů a fasád z přírodního i umělého kamene. Aktivní čisticí složky mají preventivní účinek a snižují po delší dobu nový vznik zelených výkvětů a řas. Nepoškozuje leštěné plochy.
 
r63HMK R 63 - Odstraňovač cementového závoje
HMK R 63 je speciální čisticí přípravek (koncentrát). Odstraňuje cementový závoj, usazeniny vápna, zbytky malty a zatvrdlé stavební znečištění ze všech kyselinoodolných povrchů přírodních a umělých kamenů, dlaždic, kabřince, jemné kameniny a drsných betonových výrobků v interiérech i exteriérech.
 
r65HMK R 65 - Odstaňovač cementu a výkvětů
HMK R 65 je speciální čisticí přípravek (koncentrát). Odstraňuje silný cementový závoj, zatvrdlé usazeniny vápna, zbytky malty a výkvětů ze všech kyselinoodolných povrchů přírodních a umělých kamenů, neglazovaných dlaždic, cotta, drsných betonových a cihlových výrobků v interiérech i exteriérech.
 
r75HMK R 75 - Čistič kamene
HMK R 75 je speciální čisticí přípravek na kámen (koncentrát). Odstraňuje cementový závoj, vápenné usazeniny, zbytky malty, rez a zatvrdlé stavební znečištění ze všech kyselinoodolných povrchů přírodních a umělých kamenů ve venkovním prostředí. Vzhledem k obsahu ochranných aditiv proti rzi je HMK R 75 vhodný k čištění i leštěných tvrdých kamenů náchylných k rezavění.
 
r77HMK R 77 - Odstraňovač rzi z tvrdých kamenů
HMK R 77 je speciální čisticí přípravek, pro odstranění koroze. Trvale odstraňuje korozi, rezavé skvrny, lehké cementové šmouhy a podobné nečistoty. Zabraňuje dalšímu rezivění.
Přípravek HMK R 77 odstraňuje korozi ze všech přírodních kyselinovzdorných kamenů, zvláště pak ze železitých rul a žul.
 
z102HMK Z 102 - Odpěňovač
HMK Z 102 je speciální přísada k zabránění silné tvorby pěny ve vodních vysavačích po čištění s přípravky HMK R 55 Základní čistič -bez kyselin- a HMK R 57 Intenzivní čistič dlaždic.